מפלגה מדברת חינוך - פרק 1: מפלגת הליכוד

תגידו, ניסיתם להבין מה האג'נדה החינוכית של מפלגת הליכוד?

וואלכ אני ניסיתי. ניסיתי באמת. חיפוש בגוגל, עמוד תוצאות ראשון, אתר המפלגה, הודעות, היסטוריה, חוקה. אלא מה?

חינוך אין.

אתר "הליכוד" אינו כולל התייחסות לנושא החינוך כלל. בכלל אין שם מצע. התוצאות שגוגל נותן כוללות את מצע המפלגה לכנסות ה-14 וה-18 מהמכון הישראלי לדמוקרטיה.

הכי קרוב לענייני חינוך בליכוד אפשר למצוא ללא נבירה באתר "חינוך ישראלי", שם כתוב, נכון ל-2020, כי מצע המפלגה, סעיף 3, הוא: "השרשת ערכיה הנצחיים של מסורת ישראל בחינוך ובחיי המדינה, שמירת ערכי המוסר וטוהר המידות, והקמת חברת איכות בארץ ישראל".
זהו. זה מה שאני מצאתי.

מפלגת שלטון בישראל אינה כוללת באתר הבית שלה התייחסות מפורטת לנושא החינוך, או לכל נושא בכלל. אפשר להעלות כאן כל מיני השערות ופרשנויות, הוסיפו את שלכם.

הראשונה, מי צריך להשקיע במצע מפורט כשאתה מפלגת שלטון ויש לך את נתניהו בצד שלך?
השנייה, נתניהו שם בראש מעייניו ענייני מדיניות וכלכלה. ענייני חינוך פחות. זה תיק שתמיד אפשר לסחור בו עם מפלגות אחרות במו"מ קואליציוני.

השלישית, חינוך הוא נושא ליבה עבור השותפות הטבעיות של הליכוד בקואליציה, המפלגות החרדיות. לכן מדובר בנושא רגיש יותר ובליכוד מודעים לזה. כל אלמנט הצהרתי בנושא החינוך יהיה קשור בהכרח למורשת ומסורת ישראל, אם בכלל ייאמר בפומבי. 

הרביעית, יש לכם עוד השערות?

כך או כך, מפלגת הליכוד, זרקו לנו משהו שמראה לנו שאתם בענייני חינוך, קידום רפורמות, הבנה של המערכת, התייחסות לבעיות מבניות. לקראת הבחירות הקרובות, ובכלל - חיוני. עוד לא אבדה תקוותנו.

בפרק הבא: העתיד שרואים ביש עתיד, אם רואים.

(תמונת קאבר: אתר העין השביעית)